Vaikų poeto pėdomis

Šiais metais minime ne vieną gražią rašytojų gimimo sukaktį. Marijampolės savivaldybės Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija organizavo respublikinį eilėraščių konkursą „Gerumo nebūna per daug“, skirtą vaikų poeto A. Matučio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Konkurse galėjo dalyvauti visi šalies bendrojo ugdymo mokyklų 5–8 klasių mokiniai. Konkurso darbų formatas – eilėraščiai pagal raktinius žodžius: giria, genys, šermukšnėlė, šilas, vaivorykštė, gerumas, uoga. Šiame konkurse nusprendė dalyvauti ir dvi mūsų mokyklos mokinės – Andra Traidaraitė (5 klasė) ir Egidija Binderytė (7 klasė). Džiaugiamės, kad Egidijos eilėraštis „Miško pasaka“ komisijos narių buvo pastebėtas ir puikiai įvertintas. Egidija kartu su mokytoja buvo pakviesta į baigiamąjį renginį, kuris vyko vasario 8 d. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje. Egidija Binderytė tapo respublikinio eilėraščių konkurso „Gerumo nebūna per daug“ 7-8 kl. amžiaus grupės II-osios vietos nugalėtoja. Visiems konkurso dalyviams, nugalėtojams ir mokinius ruošusioms mokytojoms buvo įteiktos padėkos bei atminimo dovanos.

Jaunosioms kūrėjoms linkiu ir ateityje prakalbinti skambų bei gražų lietuvišką žodį, juk meilė gimtajai kalbai augina gerą, dorą ir pasaulį mylintį žmogų.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Šalčiūtė