Tolerancijos ugdymo centras

„Kas buvo Čijunė Sugihara?" baigiamasis renginys

Vasario 11 dieną Kaune, Vytauto  Didžiojo universitete vyko nacionalinio edukacinio projekto „Kas buvo Čijunė Sugihara?" baigiamasis renginys. Iš įvairių Lietuvos vietų dalyvauti edukaciniame nacionaliniame projekte buvo pakviesti 12 Tolerancijos ugdymo centrų, skatinant pasidomėti Čijunės Sugiharos asmenybe, jo gyvenimu bei moralinėmis nuostatomis. Nacionalinis projektas buvo įgyvendintas 2015 m. rugsėjo – 2016 m. sausio mėnesiais. Baigiamajame projekto renginyje buvo prisimintas Japonijos diplomatas Čijunė Sugihara, pagerbtas jo atminimas ir visuomenei pristatytos įdomiausios veiklos, įgyvendintos projekto metu Lietuvos mokyklose: moksleiviai kūrė menines kompozicijas, pristatymus, vaidinimus, piešinių ir skulptūrų parodas.

Mūsų mokykla pristatė video filmuką ,,Praeities pėdsakų beieškant” bei origami technika atliktus  9 klasės mokinės Lauros Charbakaitės darbus. Pristatyme dalyvavo Č. Sugiharos sūnus Nobuki Sugihara, Č. Sugiharos giminaičiai,  specialiai atvykę į šį renginį iš užsienio valstybių. Renginyje svečiavosi Japonijos, Izraelio, Lenkijos ambasadų atstovai, Kauno, Panevėžio žydų bendruomenių nariai. Į baigiamąjį projekto renginį buvo pakviesti Kauno valdžios atstovai,garbūs svečiai iš Lietuvos Respublikos seimo, Vyriausybės,  Švietimo ir mokslo, Užsienio reikalų ministerijų ir kitų valstybinių institucijų. Lauros darbas ,,Lotoso žiedas” buvo padovanotas Č.Sugiharos sūnui, o ,,Pagoda” įteikta Japonijos ambasadoriui Lietuvoje  Toyoei Shigeedai.{akgallery}

Po projekto darbų pristatymo susirinkusieji susipažino su japonų virtuve ir turėjo galimybę stebėti japonų aktoriaus Šingo Misavos monospektaklį „Sprendimas. Gyvybės vizos ~ „Sempo“ Čiunės Sugiharos istorija “.Visoms mokykloms projekto dalyvėms buvo įteikti padėkos raštai, Lenkijos ambasados  ir Sugiharos namų Kaune dovanos. Nors projekto baigiamasis renginys įvyko, tačiau draugystė su Japonijos ambasada tęsiasi. Turimi naujų idėjų tolimesnei veiklai ir kultūriniam bendradarbiavimui, todėl prie įvairių iniciatyvų kviečiame prisijungti visus bendruomenės narius.

Mokytoja Reda Valančienė