author footer link can be edited or disabled only in full version

Tolerancijos ugdymo centras

Mokyklos atstovai dalyvavo Japonijos ambasados priėmime

Gruodžio 03 d., ketvirtadienį, Vilniuje Radisson Blu viešbutyje Japonijos ambasada surengė kasmetinį priėmimą Japonijos imperatoriaus gimtadienio minėjimo proga. Japonijos imperatoriaus gimtadienis yra nacionalinė šventė Japonijoje, o Lietuvoje į šios šventės minėjimą buvo sukviesti Japonijos politikos, kultūros, meno bei mokslo puoselėtojai.

Dabartinis  Japonijos imperatorius Akihito, 125-asis  Japonijos valdovas, šiemet švenčia savo 82-ąjį gimtadienį. Ir nors tikrasis gimtadienis yra gruodžio 23 d., Lietuvoje įprasta jį paminėti kiek anksčiau. Šios progos minėjimą atidarė Jo Ekscelencija ponas Toyoei  Shigeeda su žmona, kiekvieną svetį prieš tai pasitikdami bei asmeniškai pasveikindami. Savo sveikinimo kalbos pradžioje ambasadorius užsiminė, jog nepaisant amžiaus, imperatorius vis dar aktyviai dalyvauja visuomeniniame bei reprezentaciniame gyvenime.

Priėmime Japonijos ir Lietuvos valstybinius himnus atliko Kauno berniukų ir jaunuolių ,,Varpelio“ choras, nustebino Japoniškų šokių atlikėjo Takamasa Fujima  tradicinių japoniškų šokių pasirodymas ir sceninio makiažo demonstracija. Tradiciniai šokiai Japonijoje nuo seno buvo vienas iš mėgiamų laiko praleidimo ir pasilinksminimo būdų. Skambėjo shamisen” atliekama  Gagaku senovinė muzika, atkeliavusi iš Kinijos ir Korėjos. Ji laikoma pačia seniausia Japonijos tradicine muzika. Išvertus iš japonų kalbos, reiškia „elegantiškoji muzika“. Šios muzikos dažniausiai klausydavosi imperatoriškųjų rūmų kilmingosios šeimos. {akgallery}

Po oficialios dalies visi susirinkusieji buvo pakviesti pasivaišinti japoniškais patiekalais. Nestebina tai, jog vaišių dominantė buvo sushi  bei jūros gėrybių dalis, labiausiai įverinta svečių. Nemažai dėmesio sulaukė ir japoniško vyno sake degustacija. Tačiau svarbiausia buvo bendravimas bei bendraminčių susitikimas, kadangi nedaugelis su Japonija susijusių renginių sulaukia tokio gausaus dalyvavimo. Džiugu, jog svečių tarpe buvo ne tik žymūs politikai, kultūros veikėjai, Lietuvoje reziduojančių ambasadų darbuotojai, bet ir neseniai į nacionalinį projektą ,,Kas buvo č.Sugihara?“ įsijungusių švietimo įstaigų atstovai. Malonu, kad vyko šiltas ir  nuoširdus bendravimas, neskirstant į užimamas pareigas, politines pažiūras ar išsilavinimo lygį. Mūsų mokyklos atstovai turėjo puikią galimybę neoficialioje aplinkoje aptarti įvairias bendradarbiavimo ir tolimesnių veiklų plėtojimo galimybes su įvairiais kultūros veikėjais bei visuomeninių organizacijų nariais.

     Mokytoja Reda Valančienė