Tolerancijos ugdymo centras

Projekto veiklas pristatėme Japonijos ambasadoriui

Šie metai žymi 75-ąsias ,,Gyvybės vizų“ metines. 1939-1940 metais Japonijos konsulate Kaune dirbęs vicekonsulas Chiune Sugihara kartu su Nyderlandų Karalystės garbės konsulu Janu Zvartendijku 1940 metais išdavė 2132 tranzitines vizas į Japoniją ir išgelbėjo tūkstančius gyvybių. 1500 vizų buvo išduota žydų tautybės žmonėms. Chiunė Sugihara yra žinomas į Lietuvą atvykstantiems japonams, žydams ir kitiems Lietuvos svečiams, besidomintiems Holokausto tema. Tačiau apie šio žmogaus gyvenimą, gyvenimo filosofiją, jo biografiją, Lietuvoje nėra daug kalbama ir žinoma. Šio žmogaus poelgis - gelbėjant kitų žmonių gyvybes, - puiki tema istorijos, pilietiškumo pagrindų, etikos ir kitų dalykų pamokoms, kalbant apie žmogaus pasirinkimą, apie bendražmogiškų vertybių suvokimą. Prienų rajono Balbieriškio pagrindinė mokykla kartu su dar 10 respublikos mokyklų nuo rugsėjo mėnesio dalyvauja nacionaliniame projekte ,,Kas buvo Ch. Sugihara?“. Projektą iniciavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas, partneriai - Sugiharos muziejus-namai Kaune bei Izraelio, Olandijos, Lenkijos ir Japonijos ambasados Lietuvoje. Mūsų mokyklos mokiniai aktyviai įsijungė į veiklas: jau susipažino su diplomato biografija, aplankė namus – muziejų Kaune ,žiūrėjo filmus, klausėsi išgelbėtų žmonių pasakojimų ir prisiminimų. Projektas paskatino giliau pasidomėti Japonijos tradicijomis ir kultūra, ieškoti bendrų sąsajų su šiandieninėmis šalių bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis. Mus nudžiugino žinia, kad Japonijos ambasada domisi, kaip mums sekasi būti gerosios žinios apie Ch. Sugiharą ambasadoriais savo mokykloje.

Lapkričio 19 d.  mokyklos mokinių ir projekto vykdytojų komanda vyko į Kalvarijos gimnaziją. Čia kartu su gimnazistais pristatėme tarpinius projekto rezultatus. Projekto veiklų pristatyme dalyvavo Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda. Džiaugiamės, kad ambasadoriui paliko įspūdį ne tik mūsų darbai, bet labai sudomino miestelio istorija, tradicijos, kultūra. Ambasadorius išreiškė norą kitais metais apsilankyti mokykloje ir susipažinti artimiau su ugdymo procesu, tradicijomis ir kultūrine miestelio veikla. Projektas tęsis dar  du mėnesius, o galutinė konferencija vyks vasario mėnesį Kaune, kurios metu susitiks visų projekte dalyvavusių mokyklų atstovai ir dalinsis savo patirtimi, pastebėjimais, kūrybiniais laimėjimais ir gera nuotaika.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

Mokytoja Reda Valančienė