Tolerancijos ugdymo centras

Minėjimas, skirtas 81-osioms Prienų žydų žūties metinėms

Žydų žudynių vieta Prienuose ne tik simbolizuoja, bet ir atspindi žydų bendruomenės sunaikinimą visame krašte. Juk čia rugpjūčio 26 ar 27 dieną sunaikinta pagrindinė dalis Prienų, Balbieriškio, Stakliškių, dalis Jiezno ir kitų vietovių žydų.

Krašto muziejaus direktorė Lolita Batutienė priminė baisią tautos tragediją, kurią liudija ne vien skaičiai, bet ir atmintis, todėl Tylos minute, skirta atgulusiems amžinam atilsiui, sustingsta Visi. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pabrėžė, kad „atmintis turi gyventi širdyje, nes istorija yra liudytoja“. Pagerbdami čia nužudytuosius, mūsų mokyklos mokiniai ir kiti susirinkusieji uždegė žvakeles, prie paminklinio akmens padėjo akmenukus su nužudytųjų vardais – amžinos atminties simbolius.Tarptautinės komisijos sekretoriato Švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė pasidžiaugė, kad mūsų rajone kiekvienais metais palaikoma iniciatyva pagerbti ir prisiminti nužudytus mūsų tautiečius, kad atmintį saugo ne tik suaugusiųjų karta, bet su skaudžia savo krašto istorija supažindinami ir mažieji balbieriškiečiai.Renginyje dalyvavo Kauno Žydų bendruomenės pirmininkas  Gercas Žakas su bendruomenės atstovais. Kalbėdamas paminėjo, kad šioje vietoje visada patiria dvigubus jausmus: liūdesį dėl netekčių ir malonų jaudulį ,žvelgdamas į susirinkusius, ypač mokinius, kurie paskutinėmis vasaros atostogų dienomis, kartu su mokytojais skiria valandėlę istorinio atminimo pamokai. Renginyje dalyvavo Prienų rajono administracijos direktorė Jūratį Zailskienė, savivaldybės tarybos nariai,Švietimo,kultūros ir sporto skyriaus atstovai.Vėliau visi dalyvavome Atminimo akmenų Bencionui Benui Šakovui ir Libei Genei Šakovienei-Kacaitei atidengime prie Prienų autobusų stoties , po to  Prienų krašto muziejuje buvo pristatyta Alexandros Jacovskytės fotografijų ir piešinių paroda.

TUC koordinatorė mokytoja Reda