Tolerancijos ugdymo centras

Pažintis su XX a. istorijos įvykiais Balbieriškyje ir Merkinėje

Vasara džiugina karštomis dienomis, retkarčiais nuplaudama dulkes liūtimis, panašiai, kaip istorijos tėkmė: ramų gyvenimą keisdavo karai, nepritekliai, ligos... Įpusėjus vasaros atostogoms Lietuvos mokytojai, pasiilgę susitikimų, naujų įspūdžių, liepos 21 d., suburti Tarptautinės Istorinio teisingumo komisijos edukacinių projektų koordinatorės Ingridos Vilkienės, dalyvavo išvažiuojamajame seminare ,,Lokali istorija, jos panaudojimas ugdymo procese. Pažintis su XX a. istorijos įvykiais Balbieriškyje ir Merkinėje. “Svečius pasitiko mokyklos direktorius Stasys Valančius ant Balbieriškio atodangos, su miestelio istorija supažindino miestelio istorikas Vitas Rymantas Sidaravičius, naująją bažnyčią pristatė klebonas Remigijus Veprauskas, kultūros ir laisvalaikio centre peržiūrėjome filmuką apie Tolerancijos centrų veiklas, gardžiuodamiesi skaniais kibinais ir gardžia arbata, pasiklausę centro direktorės Neringos Garmuvienės ir kolektyvo dainų, išskubėjome į Merkinę, kur mūsų visų jau laukė Merkinės krašto muziejaus direktorius Mindaugas Černiauskas. Jis ne tik supažindino su muziejaus ekspozicijomis, bet ir pravedė išsamią ekskursiją po Merkinę, aplankant Merkinės piliakalnį, memorialą Dainavos krašto partizanams.  Įgavę naujų žinių ir atnaujinę jau turimas, pažintį su Merkine užbaigėme skaniais netradicinių patiekalų  pietumis ,,Dzūkynėje“. Susipažinę su Pietų Lietuvos miesteliais, sekančią dieną vykome į Žemaitijos kraštą. Čia mūsų laukė nuostabi pažintis su Tytuvėnų miesteliu. Su miestelio istorija susipažinome atnaujintame, dar dažais kvepiančiame regioninio parko informaciniame centre. 1992 m. įsteigtas Tytuvėnų regioninis parkas, apimantis 6 ežerus, miškų ir pelkių masyvus, draustinius, nuo 1960 m. saugomą Tytuvėnų šilą (unikalų sengirės reliktą). Parko parengtuose vadovuose siūloma susipažinti su šio krašto augmenija ir gyvūnija, įkopti į piliakalnį, užsukti į Švč. Mergelės Marijos apsireiškimu garsėjančią Šiluvą, aplankyti Tytuvėnų bernardinų vienuolyno ansamblį. Pamatėme, daug gerų emocijų patyrėme, pagalvosime, kaip viską perteikti mokiniams ir su nekantrumu lauksime naujų pažintinių seminarų kituose Lietuvos miesteliuose.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

TUC koordinatorė mokytoja Reda