Tolerancijos ugdymo centras

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena

„Dalink širdies gerumą, išmintį, toleranciją, supratimą, atjautą, suteik vilties ir pasitikėjimo tiems, kuriems jų labiausiai reikia”

Tėvas Stanislovas

Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų,  inicijuoja šios dienos minėjimą. Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimas yra Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos įgyvendindamos Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis. Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis -  Tolerancijos Dėlionė! Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t. COVID-19 pakoregavo ir  mokyklos planus minint šią dieną. Pirmokai su socialine pedagoge Asta kalbėjo apie toleranciją ir iš savo piešinėlių sudėliojo bendrą darbelį. Etikos nuotolinių pamokų metu dar kartą buvo akcentuojama Tolerancijos svarba. Mokiniai pabandė perteikti savo mintis simboliniais piešiniais.Reflektuodami šios dienos pamokas padarėme išvadą: Tolerancijos dėlionę galima padaryti ir per vieną pamoką, bet būti tolerantiškiems reikiamokytis visą gyvenimą.

Mokytoja Reda