Tolerancijos ugdymo centras

Rugsėjo 23-ąją Lietuvoje minima Žydų genocido aukų atminimo diena

Lietuvos žydų genocido aukų diena minima rugsėjo 23 dieną. Tą dieną 1943 metais sunaikintas Vilniaus getas. Antrojo pasaulinio karo metais nužudyta per 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkst. Lietuvoje gyvenusių žydų.
    Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio režimo nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimu jau dešimtmetį vyksta tradicinė pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“. Mūsų mokyklos mokiniai kiekvienais metais prisimindami  per Holokaustą sunaikintą Balbieriškio miestelio žydų bendruomenę, aplanko Marijampolės ir Prienų masinių žudynių vietas, stengiasi nors trumpą atkarpą kartu nueiti  tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę. Šiandien eitynėse į Prienų masinių žudynių vietą keliavo devintos klasės mokiniai. Jie uždegė atminimo žvakeles ir padėjo po akmenėlį - taip parodydami, kad nužudytieji buvo ne skaičius, bet konkretūs žmonės su asmeninėmis istorijomis. Vėliau renginys vyko Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centre. Istorikas Vitas Rymantas Sidaravičius pristatė filmą ,,Išnykęs Balbieriškio štetlas“, skambiomis žydiškomis dainomis susirinkusius džiugino kultūros ir laisvalaikio centro muzikantai Mindaugas ir Artūras, direktorė Neringa bei mokyklos tautinių šokių kolektyvo ,,Ringutis“ šokėjai. Džiaugiamės, kad visada mūsų renginiuose dalyvauja Kauno žydų bendruomenės atstovai ir jų pirmininkas Gercas Žakas. Didžiuojamės  turėdami išskirtinę asmenybę , dviejų Vyčio kryžiaus ordinų kavalierių Volfą Kaganą, todėl Atminimo dienos iniciatyvą baigėme uždegdami žvakeles prie jam skirto paminklinio akmens.

Mokytoja Reda