Tolerancijos ugdymo centras

Vilties aitvarai

Šiandien, birželio 9 dieną pradėjome socializacijos projekto ,,Mes matome kitaip“ veiklas. Kiekvieną birželį socializacijos projekto metu mokiniai dalyvauja Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuotoje  Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimo pilietinėje iniciatyvoje  „Vilties aitvaras“.

„Aitvaras“ kaip simbolis, žmonių sąmonėje turi teigiamą prasmę – jis, kaip ir žmonių svajonės, yra laisvas ir plazdenantis ore. Žmonės, kurie buvo ištremti, neteko visko: Tėvynės, namų, artimųjų, laisvės ir galimybės rinktis. Tačiau svajones, viltį galėjo turėti, neišsiduodant ir tvirtai saugant savo širdyje. Šiandien 5,6,8,9 ir 10 klasių atstovai, po ilgokos priverstinės pertraukos sugrįžę į mokyklą , gamindami grupelėse aitvarus išreiškė tikėjimą, kad visos negandos nugalimos, o svajonės gali virsti realybe. Mokiniai iš lietuvių kalbos, istorijos, etikos pamokų žino, kad visi tremtiniai svajojo, kada nors sugrįžti į Tėvynę. Vienų svajonės išsipildė, kitiems, deja, teko atgulti šaltoje Sibiro žemėje. Ryškiaspalviai mokinių aitvarai įkūnijo buvusių tremtinių ir lagerių vargus patyrusių žmonių pačias šviesiausias mintis, svajones ir lūkesčius. Ačiū mokytojai Dainai, socialinei pedagogei Astai padėjusioms konstruoti Vilties aitvarus.

TUC koordinatorė mokytoja Reda