Tolerancijos ugdymo centras

Mokomės vieni iš kitų vartydami XX a. Lietuvos istorijos lapus

Centropa – tai Centrinės Europos Tyrimų ir Dokumentacijos Centras.  Jo veikla skirta  20-ojo amžiaus žydų šeimų iš Centrinės ir Rytų Europos bei Balkanų  istorijoms išsaugoti. Centropa siūlo internetines mokomąsias programas, sukurtas mokykloms Europoje, Šiaurės Amerikoje ir Izraelyje. Tuo būdu  skatina dėstyti 20-to amžiaus  Europos žydų istoriją integruojant ją į įvairias pamokas. Centropos mokomoji medžiaga todėl ir yra itin inovatyvi, interaktyvi bei tarptautinė. Lietuvos mokytojai taip pat turi galimybę kiekvienais metais atnaujinti savo žinias, pasidalinti patirtimi, susipažinti su naujais Centropos organizuojamais projektais, juose dalyvauti ir laimėti. Mūsų mokyklos Tolerancijos centro komanda visada mielai atsiliepia į kvietimą dalyvauti Centropos renginiuose. Vasario 21-22 dienomis Vilniuje vyko seminaras, skirtas įvairių dalykų mokytojams ,,Kaip naujai mokyti XX a. žydų kultūros ir istorijos“. Seminare dalyvavo Centropos edukacinių programų vadovas Fabian Ruehle, renginį moderavo Gintarė Liorančaitė. Seminaro metu mokytojai turėjo puikią galimybę suplanuoti skirtingų dalykų pamokas, remdamiesi peržiūrėtų filmų medžiaga, pabuvoti Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje, kur mus pasitiko ir su gimnazijos veiklomis supažindino direktorė Ruth Reches. Begalę naujos informacijos ekskursijoje po žydiškąjį Vilnių pateikė ekskursijos vadovas prof. Ilija Lempertas. Patirtimi dalinosi Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos etikos mokytoja Meilė Platūkienė. Sugrįžome praturtėję naujomis patirtimis ir kupini idėjų naujoms veikloms ir projektams.

Mokytoja Reda