Tolerancijos ugdymo centras

Nacionalinė meninė konferencija „Gatvėje liko tyla..."

Sausio 27 dieną, 10 val. Ariogalos Kultūros centre vyko nacionalinė meninė konferencija „Gatvėje liko tyla...", skirta paminėti tarptautinę Holokausto aukų atminties dieną. Meninė konferencija Tolerancijos ugdymo centrų komandoms jau tapo tradicine ir šiemet vyko dešimtą kartą (pirmoji įvyko 2011 metais). Tradiciškai konferenciją organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su Ariogalos gimnazija. Šiuo renginiu minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena ir  prisiminamos Holokausto aukos Europoje ir Lietuvoje. Sausio 27-ąją mini daugelis demokratiškų valstybių, prisimenant 1945 metais išlaisvintą Aušvico koncentracijos stovyklą, vadinamą mirties stovyklą, kurioje nacių nužudytų aukų skaičius yra apie 1,1–1,5 mln. žmonių:  žydų, rusų, lenkų, čigonų ir kitų  tautybių.

Konferencijos dalyviai - Lietuvos mokyklų bendruomenės, kurios meninės išraiškos priemonėmis supažindino su Lietuvos žydų, gyvenusių miestuose ir miesteliuose, istorijomis bei 1941 metais prasidėjusiu masiniu žydų naikinimu – Holokaustu. Renginyje dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš 19 Lietuvos mokyklų, kuriose veikia Tolerancijos ugdymo centrai. Balbieriškio miestelį atstovavo jungtinė mokyklos ir miestelio TUC komanda paruošusi muzikinę kompoziciją ,,Verkė smuikas ir dainos skambėjo...“.

Holokausto aukų paminėjimo renginyje svečiavosi Vilniaus ir Kauno žydų bendruomenių nariai, atstovai iš Kauno r. savivaldybės, Raseinių r. meras ir administracijos darbuotojai, muziejininkai iš Kauno IX forto muziejaus, svečiai iš įvairių institucijų. Konferencijoje dalyvavo  daugiau nei 200 dalyvių.

Konferencijos dalyviai ir svečiai prisijungė prie Pasaulinio žydo kongreso inicijuotos akcijos „Mes prisimename" / „We Remember“.

Renginį apibendrino Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas ir  projektų koordinatorė Ingrida Vilkienė. Visoms dalyvių komandoms buvo įteiktos padėkos, knygos ir  devynšakės menoros, kurios įžiebiamos Chanukos šventės metu.

Tuo pačiu metu Holokausto aukų atminimo pamoka vyko ir  mūsų mokykloje. Kalbėjo istorijos mokytoja Jolita, mokyklos direktorius Stasys Valančius. 5-10 klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „We Remember“.

Mokyklos TUC koordinatorė mokytoja Reda