Tolerancijos ugdymo centras

Dalyvavome seminare „Žydų istorijos puslapiai. Pažintis su jidiš kalba ir literatūra“

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas kartu su Alytaus Jotvingių gimnazijos Tolerancijos ugdymo centru ir Pasaulinio žydų kongreso Tarptautiniu jidiš centru Vilniuje  2019 m. lapkričio 21 d. Alytaus Jotvingių gimnazijoje organizavo seminarą mokytojams, švietimo darbuotojams bei besidomintiems žydų istorija ir kultūra „Žydų istorijos puslapiai. Pažintis su jidiš kalba ir literatūra“.

Renginyje apie jidiš kalbą, šia kalba rašiusius Lietuvos žydus – litvakus  pasakojo lektorius iš Izraelio, dr. Mordehay Juškovskij, Pasaulinio žydų kongreso jidiš centro Vilniuje akademinis direktorius. Seminare dalyvavo virš 50 mokytojų iš Alytaus, Druskininkų, Varėnos mokyklų. Mūsų mokyklą atstovavo visa Tolerancijos ugdymo centro komanda: direktorius Stasys, pavaduotoja Gražina, soc.pedagogė Asta, mokytojai Reda ir Saulius. Buvo labai įdomu klausytis emocingo, įtaigaus, pagrįsto faktais lektoriaus pasakojimo. Seminaras buvo naudingas , todėl pavasariop laukiame jo tęsinio.

Mokytoja Reda