Tolerancijos ugdymo centras

Pagerbėme genocido aukų atminimą

Negailestingai sukasi laiko ratas... Daug kas pasimiršta, tačiau niekada neužmiršime žiauriausio genocido Europos istorijoje įvykių, kurie paliko kruviną pėdsaką ir mūsų miestelių istorijoje. Prabėgo 78 metai nuo 1941 m. rugpjūčio 26 dienos, kai Prienų miesto pakraštyje, gražioje pušų apsuptyje, galbūt tokią pat šiltą ir saulėtą, kaip šiandien, dieną kartu su Balbieriškio, Pakuonio, Jiezno ir kitų vietovių žydais, buvo sušaudyti visi Prienų žydai… Šiandien tradiciškai pagerbti žuvusiųjų atminimą susirinko neabejingi tragiškam likimui žmonės. Džiaugiamės, kad jau eilė metų kartu su mumis dalyvauja ir Kauno žydų bendruomenės atstovai vadovaujami Gerco Žako. Su tragiškais įvykiais supažindino istorikas V.R.Sidaravičius, muziejaus atstovai, administracijos direktorės pavaduotojas A.Marcinkevičius. Muzikinius kūrinius atliko Prienų meno mokyklos mokytojos. Visi susirinkusieji padėjo po atminimo akmenėlį, gėlę, uždegė žvakeles. Lai saugo jų ramybę ošiančios pušys, o tragedijai pasikartoti neleis mūsų atminimas.

Mokytoja Reda