Tolerancijos ugdymo centras

Dalyvavome Vaikų akcijos Kauno gete 75-ųjų metinių minėjime

2019 kovo 28 d. Kauno žydų bendruomenė minėjo Vaikų akcijos Kauno gete 75-ąsias metines. Tai nepaprastai žiauri gete įvykdyta vaikų atėmimo akcija, kurios metu taip pat buvo ieškoma ir nedarbingų senolių. Per vieną dieną iš Kauno geto išvežta ir nužudyta apie 1700 vaikų ir senelių.Vaikų akcijos pagerbimo ceremonija prasidėjo16 valandą prie R. Antinio paminklo nužudytiems žydų vaikams "Vaikų Tora" (E. Ožeškienės g. 13). Vėliau atminimo vakaras tęsėsi J. Gruodžio konservatorijos koncertų salėje (J. Gruodžio g. 6). Žiūrėjome Kauno "Aušros" gimnazijos teatro studijos inscenizaciją "Žydų mergaitė ir trys jos mamos" (režisierė N. Žilinskienė), klausėmės J. Gruodžio konservatorijos styginių instrumentų orkestro (vadovė K. Domarkienė) muzikinės dovanos. Mūsų mokyklos Tolerancijos centro atstovai Mokytojai Reda ir Rymantas bei 6 kl. mokinė Jolita ir 8 kl. mokinė Gabija prie paminklo nužudytiems vaikams kartu su kitais dalyviais padėjo atminimo akmenėlius su užrašytais vaikų vardais. Renginyje dalyvavo Kauno žydų bendruomenė, Izraelio ambasadorius Lietuvoje AmirMaimon, neabejingi tragiškam žydų vaikų likimui mokiniai ir studentai iš įvairių Kauno mokyklų. Dėkojame Kauno žydų bendruomenės pirmininkui Hercui Žakui už galimybę pabūti kartu ir nulenkti galvas šviesiam nekaltų aukų atminimui.

Mokytoja Reda