Tolerancijos ugdymo centras

Dalyvavome mokytojams skirtoje mokslinėje konferencijoje

Kovo 21–22 dienomis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko tarptautinė konferencija „Pirminių Edvardo Blanko Vilniaus kolekcijos šaltinių naudojimas Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų programose“. Ją organizavo Nacionalinės bibliotekos Judaikos tyrimų centras kartu su YIVO žydų mokslinių tyrimų institutu. 30 mokytojų iš visos Lietuvos, padedami žymių mokslininkų ir pedagogų, gilinosi į žydų istorijos ir kultūros dėstymo Lietuvos mokyklose iššūkius ir pranašumus. Kartu buvo pristatyti ne tik Lietuvos institucijų vykdomi edukaciniai projektai, bet ir YIVO instituto sukurtas internetinis puslapis, skirtas Lietuvos mokytojams. Jame skelbiami XIX–XX a. Lietuvos žydų dokumentai, išversti į lietuvių kalbą. Ši konferencija išsiskyrė ir savo formatu. Antrąją dieną darbas vyko sekcijose, kur mokytojai galėjo susipažinti su dar nematytais pirminiais žydų dokumentiniais šaltiniais, sužinoti, kaip šią medžiagą būtų galima integruoti į bendrą mokyklos programą. Ši konferencija nutiesė bendradarbiavimo tiltą tarp žydų dokumentinio paveldo saugotojų – Nacionalinės bibliotekos, YIVO instituto ir Lietuvos mokytojų. Ilgus šimtmečius pulsavęs Lietuvos žydų gyvenimas, jų indėlis į Lietuvos bendrą kultūrinį, istorinį bei visuomeninį gyvenimą bus plačiau nušviečiamas, kai labiau pažinę savo tautiečius nebeskirstysime visuomenės į „mes“ ir „jie“. Kiekvienas mokytojas gavo dovanų neseniai išleistą Icchoko Rudaševskio „Vilniaus geto dienoraštį“. Nuolatiniai Judaikos centro partneriai VšĮ „Litvakworld“ mokytojams taip pat padovanojo knygą „Išgelbėti bulvių maišuose“. Šias knygas galite perskaityti apsilankę mokyklos bibliotekoje.

Mokytoja Reda