Tolerancijos ugdymo centras

Dalyvavome Padėkos vakarienėje

Gražų gegužės 18-osios vakarą, tęsdama tradicijas, Kauno žydų bendruomenė surengė padėkos vakarienę gelbėjusiems vokiečių okupacijos metais žydus lietuviams. Anot Kauno žydų bendruomenės Gelbėtojų komisijos narės Juditos Mackevičienės, šiuo metu Kaune gyvena 36 žydų gelbėtojai, iš kurių 21 apdovanotas Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, o 15 gelbėtojų suteiktas Pasaulio tautų teisuolio vardas. Jau antrus metus Kauno žydų bendruomenės pirmininko Gerco Žako kvietimu ir mūsų mokyklos Tolerancijos centro atstovams suteikiama galimybė pabūti kartu, pabendrauti su tais žmonėmis, kurių dėka bent keliasdešimt žydų šeimų pavyko išvengti baisios lemties. Kiekvieno išgelbėto žmogaus ir jo gelbėtojų istorijos - tai tarsi šviesos blyksniai juodoje holokausto naktyje. Kiekvienas susitikimas su šiais garbaus amžiaus žmonėmis mums parodo, kaip gyvenimo sunkumų užgrūdinti žmonės moka vertinti draugystę, jausti pagarbą ir dėkingumą, džiaugtis kiekviena diena, bendrauti ir dalintis gerumu su šalia esančiais.

Vakarienės metu skambėjo solistės Juditos Leitaitės atliekamos dainos ir romansai,  akompaniatorės Rūtos Mikelaitytė-Kašubienės bei solistės dukros, Vytauto Didžiojo universiteto magistrantės, smuikininkės Paulinos Daukšytės širdį virpinančios  melodijos. Šventinę nuotaiką padėjo sukurti Kauno kamerinio teatro aktorė Kristina Kazakevičiūtė. Šios vakarienės metu, žvelgdami į susirinkusius žmones, įsitikinome, kad svarbiausia visų laikų gyvenimo vertybė yra mokėjimas ne tik imti, bet  ir dalintis: duona, meile, gerumu.

Reda Valančienė