Tolerancijos ugdymo centras

Seminaras „Istorinė praeitis ir iššūkiai švietimo sistemoje“

2017 m. balandžio 6-7 d. Kėdainiuose vyko seminaras „Istorinė praeitis ir iššūkiai švietimo sistemoje“. Seminarą organizavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas. Renginio partneriai: Kėdainių karšto muziejus –Daugiakultūris centras bei Pasaulinio žydų kongreso Jidiš kultūros centras Vilniuje. Į seminarą buvo pakviesti aktyviausių mokyklų, kuriose veikia Tolerancijos ugdymo centrai (TUC)direktoriai ir centrų koordinatoriai. Paskaitas skaitė Vilniaus universiteto profesorius  Alvydas Jokubaitis - „Filosofo požiūris į Lietuvos švietimo sistemą“, daktaras Mordechai Juškovskij  iš Izraelio - ,,Europos žydų šimtametės tradicijos atspindys jidiš kalboje ir tradicijoje" ir "Jidiš literatūra ir Holokaustas". Pristatyta žydų liaudies muzika – Klezmer Klangen grupė. Vyko diskusija tema: "Tolerancijos ugdymo centrų padėtis Lietuvos švietimo sistemoje. Švietimo vieta visuomenėje: permainos, diskusiniai klausimai ir iššūkiai".

Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas ne tik apžvelgė Šiandienos TUC aktualijas, bet ir dalyvių pageidavimu pasidalino gyvais įspūdžiais iš Rio deŽaneiro olimpiados, projektų koordinatorė Ingrida Vilkienė pristatė kokybinio tyrimo apie lyderystę TUC rezultatus, Raseinių r. Ariogalos gimnazijos direktorius Arvydas Stonkus, kalbėjo apie kompetencijų ugdymą šiandieninėje mokykloje ,mūsų mokyklos direktorius Stasys Valančius ne tik įvardino šiandieninės mokyklos vadovams ir mokytojams iškylančias problemas, bet ir pabandė į problemų sprendimą pažvelgti per jumoro prizmę. Dvi seminaro dienos prabėgo produktyviai bendraujant ir bendradarbiaujant su bendraminčiais, buvo numatytos gairės artimiausiems renginiams ir seminarams.

TUC vadovė Reda Valančienė