Tolerancijos ugdymo centras

Dalyvavome žydų gelbėtojų pagerbimo renginyje Kaune

Gegužės 12 dieną mūsų mokyklos Tolerancijos centro komanda dalyvavo tradiciniame Kauno žydų bendruomenės organizuojamame žydų gelbėtojų pagerbimo renginyje Kaune. Šiemet pirmi metai kai tokiame renginyje dalyvauti buvo pakviesti ir aktyviausių Tolerancijos centrų atstovai.Neformalioje aplinkoje malonu buvo susipažinti ir pabendrauti su gelbėtojais ir išgelbėtaisiais.Visi šie žmonės jau gana garbaus amžiaus, tačiau juos vienija pagarba ir meilė, kuri perduodama iš kartos į kartą, tiems, kurie neliko abejingi ir rizikuodami savo saugumu gelbėjo kitų gyvybes. Mūsų Tolerancijos centro vadovas V.R.Sidaravičius  susirinkusiems pristatė mokykloje vykdomas veiklas, pasidalino sukaupta informacija apie Balbieriškio miestelyje gyvenusių žydų istoriją.Renginio metu skambėjo garsių ne tik Lietuvoje bet ir pasaulyje klarnetininkų brolių Stasio ir Roko Makštučių muzika, iki sielos gelmių sujaudino Kauno kamerinio teatro aktorės Kristinos Kazakevičiūtės skaitomos eilės, kitų atlikėjų atliekamos dainos. Dėkojame Kauno žydų bendruomenės pirmininkui Gercui Žakui ir administratorei Ievai Černevičiūtei  už suteiktą galimybę pabūti gražiame prasmingame renginyje.

Mokytoja Reda Valančienė