Paskutinis skambutis. Koks jis?

,,Laiko upė patylom srovena, mes jos negirdim ir nematom‘‘- tokiais žodžiais prasidėjo dešimtokų Paskutinės pamokos, Paskutinio skambučio šventė. Vartant minčių albumą, džiugina prisiminimai, šypseną kelia mokinių išdaigos. 2015 metų rugsėjis, 13 penktokų. Nuo pat penktos klasės - šauniausia klasė. Kodėl? Todėl, kad visada visi buvo išklausantys, netylintys, provokuojantys. Paskutinis skambutis. Koks jis XX laidos dešimtokams?  Jis gali būti visoks. Linksmas ir smagus. Viltingas. Liūdnas. Šlovingas. Skambutis - iššūkis. Daug gražių žodžių išsakė pirmosios mokytojos Danguolė ir Irena, mokytoja Reda, Martyno mama, devintokai. Pavaduotoja ugdymui Gražina Antanavičienė pasidžiaugė dešimtokų veiklomis, pasiekimais, įteikė tai patvirtinantį dokumentą - dešimtos klasės baigimo pažymėjimą. Gera buvo klausytis pačių dešimtokų. Jų pagarsintos kelių  metų  paslapčių dėžutėse sukauptos ir užrašytos išdaigos linksmai nuteikė ir mokinius, ir mokytojus. ,,Mes karaliai be karūnų/ Einam saulėtais keliais,/ Pasiilgę aukso rūmų,/ Mes žaidžiam saulės spinduliais‘‘- tokia gaida nuskamba   dešimtokų atsisveikinimas su mokykla. Tikime dešimtokų sėkminga pradžia kitose mokyklose ir sakome: ,,Būna dienų, kai jauti lyg palaimą,/ Vėjo dvelkimą ir žvilgsnį gerų akių‘‘. Ta diena šiandien.

Dešimtokų auklėtoja Danutė Petraškienė