Išvyka į Kauno IX fortą

Ketvirtokai pirmą kartą apsilankė Kauno IX forte.

Edukaciniame užsiėmime atlikdami įvairias užduotis, susipažino su IX forto atsiradimo istorija, jo paskirtimi. Apie kadaise čia buvusį kalėjimą šiandien liudija tik išlikusios kameros ir slogi  atmosfera.

Mokiniai sužinojo, kad nacių okupacijos laikotarpiu, 1941-1944 metais, IX fortas buvo naudojamas kaip masinio žmonių naikinimo vieta. Jame gyvybių neteko daugiau nei 50 tūkstančių žmonių. Iš jų 30 tūkstančių – žydai. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai sužinojo apie holokausto įvykius, apžiūrėjo geto kambarį, žydų vaikų žaislus, pagilino istorines žinias, ugdėsi pilietiškumo kompetenciją.

Išvyka finansuota iš TOLI (Olga Lengyel institutas Jungtinėse Amerikos valstijose) projekto lėšų.

Mokytoja Ramutė

Nuotraukos Aurimo ir Elzės