Žygis po Balbieriškio apylinkes

Balbieriškio seniūnijos gamtos pasaulis sutinka mus gausybe spalvų ir paslapčių, kurios verčia stabtelėti, įsiklausyti, įsižiūrėti, susimąstyti.

Antros ir trečios klasės mokiniai  su nekantrumu  laukė  žygio po Balbieriškio apylinkes. Keliaujančių veidelius glostė šilti saulutės spinduliai, o gaivus vėjas kedeno plaukus. Sustojome prie akmens ,,Balbieriškiui - 500“. Užsukome prie Švč. Mergelės Marijos paminklo. Po trumpo pokalbio žygiuojame prie Balbieriškio atodangos – gamtos paveldo objekto, kuris priklauso Nemuno kilpų regioninio parko teritorijai. Nuo atodangos aikštelės stebėjome nuostabius gamtos vaizdus, Nemuno upės vingį, jo slėnį su miškais ir pievomis.

Gavo užduotis ,,Gamtos seklys“, kuriose reikėjo pažymėti ieškotus, surastus ir  stebėtus gamtos objektus. Klausėmės gegutės kukavimo ir kitų paukščių garsų.

Aikštelėje pasistiprinę ir atsigėrę karštų gėrimų, patraukėme link Panemunės sporto aikštės. Koks smagumėlis! Daugybė įvairių treniruoklių, sūpynių, ,,nusiraminimo sostas“. Reikia suspėti viską išbandyti, stebėti ir prisiminti,  nes bus klausimų - atsakymų popietė: kas?, kaip? ir kodėl ? vyksta gamtoje.

Mokinių smalsumas ir pastabumas žygio metu suteikė progą stebėti gyvąją ir negyvąją gamtą, žadino vaizduotę. Patirtus  įspūdžius išreikš dailės ir kalbos priemonėmis.

Žygis sėkmingas. Visi buvo aktyvūs ir ištvermingi. Dažnai kartojo,  kad dar norės keliauti. Šaunuoliai mokiniai!

Mokytoja Aldona Krilavičienė