Mokomės suprasti ir pažinti savo šalies istoriją

Šių metų lapkričio 30-gruodžio 2 dienomis dalyvavome 3 dienų Centrinės Europos tyrimų ir dokumentacijos centro  organizuotame išvažiuojamajame seminare Vilnius-Alytus. Seminaro metu susipažinome su XX a. Žydų istorija. Buvo pristatyta interaktyvi mokymosi programa siekianti supažindinti Lietuvos mokyklų mokytojus su žydų kultūra ir istorija. Klausėmės humanitarinių mokslų daktaro Artūro Svarausko pranešimo apie tarpukario žydų vaidmenį Lietuvos istorijoje, lankėmės Vilniaus Žydų Viešojoje bibliotekoje, susipažinome su Alytaus Adolfo Ramanausko Vanago gimnazijos mokytojų projektine veikla. Lydimi nenuilstančio muziejininko Vilmanto Dunderio apsilankėme Alytaus miesto istorinėse vietose, gėrėjomės gražiai tvarkomu, informatyviu krašto muziejumi. Kartu su kitais mokytojais kūrėme įvairių dalykų pamokų planus, dalijomės patirtimis. Apsilankėme Vilniaus žydų sinagogoje, kur išklausėme gidės Reginos labai informatyvų pasakojimą apie žydų tradicijas ir artėjančią Chanukos šventę. Seminaro dalyvius aplankė ir pasveikino Vilniaus žydų bendruomenės pirmininkas Simonas Gurevičius ir Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas. Sužinojome apie naujai planuojamus Centropos konkursus Lietuvos mokykloms, kuriuose paskatinsime mokinius aktyviai dalyvauti.

Mokytoja Reda