Dzūkijos partizanų dainų šventė „Laisvės kelias“

Spalio 25 d. mūsų mokyklos ,,Estradinės muzikos" būrelio dainorėliai dalyvavo  jubiliejinėje 10-oje nacionalinėje partizanų dainų šventėje „Laisvės kelias“, kuri vyko Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje. Renginyje pasirodė  kolektyvai iš 20 Lietuvos mokyklų, svečiai iš Punsko Kovo 11-osios licėjaus bei Druskininkų Tremtinių ir politinių kalinių choras.

Prasidėjus šventei Lietuvos partizanas ir buvęs politinis kalinys Juozas Jakavonis-Tigras pasidalino prisiminimais ir, visų nuostabai, sudainavo autentišką, anų laikų partizanų dainą. Šiais metais mūsų mokiniai atliko Dzūkijos krašto partizanų dainą ,,Jauna sesė".

Šis dainų šventinis renginys – tai vienas iš istorinės atminties projektų, kurie yra įgyvendinami vykdant Tarptautinės komisijos koordinuojamos „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programą“. Tai prasminga, netradicinė muzikos ir istorijos dalykus integruojanti pamoka.

mokytojas Saulius Kondrotas