Sugrįžome vėl susitikti

Balbieriškio vidurinės mokyklos XXIII laidos abiturientai rugsėjo 15 dieną vėl susirinko į tradiciškai kas 5 metus organizuojamą klasės susitikimą. Susitikome su klasės auklėtoja, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Viltrakyte - Juozaitiene. Iki šiol jaučiame jai nuoširdų dėkingumą už kalbos, literatūros ir gyvenimo pamokas. Gyvendami išmokome ir nemažai pasiekėme - tapome mokytojais, medikais, direktoriais, mokslininkais, inžinieriais, dainininkais, verslininkais, knygų autoriais... Džiugu, kad nemažą klasės draugų būrelį  kiekvieną susitikimą papildo dar ir klasės ,,marčios,, bei ,,žentai,, . Dauguma jų, taip pat yra buvę Balbieriškio vidurinės mokyklos mokiniais. Mūsų susitikimas prasidėjo naujojoje miestelio bažnyčioje, kur parapijos klebonas kun. Remigijus Veprauskas ir miestelio tolerancijos centro vadovas, istorikas, mokytojas Rymantas Sidaravičius papasakojo buvusiųjų Balbieriškio bažnyčių ir naujosios - 5-osios statybų istoriją. Pirmą kartą šioje bažnyčioje koncertavo smuikininkė Jurgita ir pianistė Ieva. Jų atliekamos klasikinės muzikos kūrinių melodijos pakvietė gilesniems apmąstymams, susikaupimo valandėlei. Visus sužavėjo gražiai tvarkomas bažnyčios šventorius, naujoviškas, šviesus bažnyčios vidus, dailininko Broniaus Rutkausko tapytas Šv. Mergelės Marijos centrinis paveikslas. Įdomu buvo įkopti į varpinės bokštą, apžvelgti miestelį iš paukščio skrydžio.

Nepamiršome aplankyti ir mūsų senosios, raudonų mūro plytų, mokyklos. Mokyklos direktorius Stasys Valančius supažindino su pasikeitimais, parodė renovuotas klases, buvusias aktų ir sporto sales, naujai įrengtas patalpas ikimokyklinukams, pradinukams ir darželinukams. Vėliau susitikimas tęsėsi jau pobūvių salėje. Skambėjo klasės draugo Romo Kuncevičiaus atliekamos nuotaikingos dainos, linksmas mūsų juokas, prisiminimai apie mokyklą, mokytojus, klasės draugus, paaugliškas išdaigas. Nuoširdžiai padėkoję auklėtojai, susitarėme vėl susitikti po penkerių metų.

Buvusi mokinė Marytė Vasiliauskienė