28-asis sąskrydis „Su Lietuva širdy“

Direktorius Stasys, muzikos mokytojas Saulius ir mokytoja Reda šiemet rugpjūčio 3-4 dienomis dalyvavo mokytojams skirtame seminare ,,Istorijos objektų pažinimas lokaliose Lietuvos vietose“. Šį kartą aplankėme Biržus. Pradėjome nuo Biržų turizmo ir informacijos centro, kuriame gidės padedami gavome pirminę informaciją apie visus lankytinus objektus ir lydimi mokytojų Vidmanto ir Virginijos visą dieną keliavome po Biržų apylinkes. Lankėmės Biržų pilyje ir Biržų krašto muziejuje ,,Sėla“, pasigrožėjome Šv.Jono Krikštytojo bažnyčia, apsilankėme Evangelikų reformatų bažnyčioje ir klausėmės kunigo Rimo Mikalausko paskaitos apie reformatų tikėjimo ypatumus, praėjome pro paminklus Juliui Janoniui ir Paminklą žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę. Pagerbėme mirusiuosius Senosiose žydų kapinėse ir apsilankėme masinėse Biržų krašto žydų žudynių vietose. Na ir, aišku, aplankėme tik Biržams būdingus objektus: žygiavome 525 m. ilgio tiltu  per seniausią Lietuvos dirbtinį Širvėnos ežerą, kopėme į 32 metrų aukščio Kirkilų apžvalgos bokštą iš kur grožėjomės 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais panorama. Garsiai nešūkaudami ir tipendami ant galų pirštų, kad neatsivertų nauja smegduobė, apsilankėme Karajimiškio karstinių įgriuvų draustinyje. Leidomės į ,,Karvės olą“. Tai smegduobė su ola. Smegduobės skersmuo 12 metrų, gylis - 12,6 m. Pasigrožėję grafų Tiškevičių pastatytais romantinio klasicizmo su itališkojo renesanso bruožais Astravo rūmais, pravažiavome pro Siaurojo geležinkelio kompleksą, pasigrožėjome Agluonos upėje 2016 m.  įrengtais šviečiančiais fontanais ir patraukėme į Ariogalą.

Jau trečią dešimtmetį kiekvieną rugpjūtį Raseinių rajone, Ariogalos stadione, Maironio apdainuotos Dubysos slėnyje, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga suburia likimo brolius ir seseris, mūsų tautiečius, patyrusius sovietinio okupanto vykdytas represijas, perėjusius devynis pragaro ratus. Gražiausiais gyvenimo metais okupanto valia, prievarta atsidūrę Norilske, Novosibirske, Omske, Magadane, Tomske, Igarkoje, prie Laptevų jūros, Krasnojarske, lietuviai išsaugojo tikėjimą laisve, nepriklausomybe. Ne visi sugrįžo, tūkstančiai liko amžinojo įšalo žemėje, ne visiems ten budi atminimo kryžiai... Jau 4 metai, kaip šiame renginyje dalyvauja ir mūsų mokyklos Tolerancijos centro komanda. Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti  sekretoriatas sukviečia aktyviausius Lietuvos Tolerancijos centrų mokytojus dalyvauti sąskrydyje ir pagerbti dar likusius gyvus tremtinius, pabendrauti su Misija Sibiras dalyviais, pasiklausyti tremtinių jungtinių chorų ir populiarių Lietuvos atlikėjų koncerto. Nors šiemet alino didelis karštis, tačiau džiugu, kad  sąskrydyje ,,Su Lietuva širdy“ dalyvavo gausus būrys puikių, pilietiškų, patriotiškų ir mylinčių Tėvynę žmonių.

Mokytoja Reda