Ankstyvosios prevencijos programos 1-4 klasėse

Balbieriškio pagrindinės mokyklos 1-4 klasių mokiniai dalyvauja ankstyvosios prevencijos programose ,,Zipio draugai“,  ,,Obuolio draugai“  ir ,,Įveikiame kartu“. Pradinukai rašo klasių draugystės dienoraštį ,,Draugystės knyga“.,,Zipio draugai“ pirmokai  kartu su savo mokytoja Ramute Švediene ir antrokai,vadovaujami direktoriaus pavaduotojos ugdymui Gražinos Antanavičienės, programą ,,Obuolio draugai“  vykdantys trečiokai su mokytoja Ramute Švediene ir programos  ,,Įveikiame kartu“ dalyviai ketvirtokai kartu su savo mokytoja Aldona Krilavičiene  kalbasi apie draugystę. Mokiniai lavina gebėjimą užmegzti draugystę ir tinkamai reaguoti į atstūmimą bei vienatvę. Pradinukai tobulina sugebėjimą atpažinti savo jausmus, visi drauge kuria klasės taisykles. Žaisdami ,,Auksinės geros išeities taisyklių“ žaidimą geba priimti sprendimą žengiant keturis žingsnius. Komandą buriantis žaidimas ,,Linkėjimų šulinys“ paskatina visus stengtis, kad jų klasė taptų draugiškesnė. Priimti  tinkamą sprendimą sudėtingose situacijose padeda  trečiokų mokytoja Irena Petraškienė, antrokų auklėtoja Daiva Alaveckienė, muzikos mokytojas Saulius Kondrotas, anglų kalbos mokytoja Neringa Gustaitienė, logopedė Jolita Adamonienė, mokytojos padėjėja Edita Traidarienė.

Tikimės,  kad ankstyvosios prevencijos veiklos padės vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų suvokti ir kalbėti apie jausmus, įdėmiai išklausyti, surasti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos.

Mokytoja Ramutė Švedienė