Netradicinė pamoka Tado Ivanausko zoologijos muziejuje

Gruodžio 8 dieną grupė 5-6 klasių mokinių, vadovaujami gamtamokslinių dalykų mokytojų Linos Guobienės ir Žydrūno Tautvydo, mokykliniu autobusiuku vyko į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Mokiniai apžvelgė muziejaus eksponatus ir dalyvavo netradicinėje pamokoje apie gyvūnų prisitaikymą gamtoje. Muziejuje mūsų grupę pasitiko muziejininkė, kuri beveik 2 valandas vedė ekskursiją po muziejų, pasakodama apie įvairių pasaulyje ir Lietuvoje sutinkamų gyvūnų, vabzdžių, roplių ir kitokių gyvių prisitaikymą išgyventi vis besikeičiančioje gamtoje. Muziejininkė nuolat akcentavo būtinybę saugoti tam tikras retas rūšis, supažindino su įtrauktomis į Raudonąją knygą. Mokiniai sužinojo, jog žinduoliai, žuvys, paukščiai ar vabzdžiai prisitaikymui gamtoje išmaniai panaudoja savo kūną, spalvą, galūnes, liežuvį ir kitas kūno vietas. Paaiškėjo, kodėl kai kurie gyvūnai, tokie, kaip vėžliai, jau gyvena daugiau kaip  200 milijonų metų, nepaisant ledynmečių ar kitų negandų. Mokiniai buvo ne tik klausytojai, bet ir aktyvūs netradicinės pamokos dalyviai, jie noriai klausinėjo, rinko informaciją pagal išsikeltus pamokos uždavinius. Muziejininkė papasakojo apie nuostabų gamtininką ir gamtos mylėtoją Tadą Ivanauską, apie jo pastangomis įkurtus muziejus Kaune, Žuvinto rezervate ir net Ventės rage. Mokiniai namo grįžo gerai nusiteikę, kupini naujų gamtamokslinių žinių bei įspūdžių iš ką tik padarytų fotografijų,  kurias grįždami į mokyklą peržiūrėjo bei įsivertino įgytus gebėjimus.

Mokytojas Žydrūnas Tautvydas