Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 13 – 19  dienomis  mokykloje vyko  renginiai skirti    Šiaurės šalių bibliotekų  savaitei. Tai jau ne pirmi metai vykstanti tradicinė šviesos, knygos, literatūros šventė. Šių metų renginių savaitės tema – Salos. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė kviečia dalyvius ir organizatorius pakeliauti po salas Šiaurės šalių literatūroje. Jūrų apsuptyje, išskirtinės savo gamta salos per amžius įkvepia Šiaurės šalių rašytojus. Savaitė  tradiciškai prasidėjo garsiniais skaitymais.  Pasirinkta M. Kuno (Mauri Kunnas) „Lobių saloje“ knygos ištrauka, kurioje  personažai keliauja į Kaulų salą ieškoti paslėpto lobio. Knyga parašyta pagal garsią Roberto Luiso Styvensono istoriją apie jūrų piratus. Knygoje apstu pavojingų jūrų piratų, nuotykių troškimo ir azartiškos aukso ir deimantų paieškos. Ten sutinkame vienišą piratą, užsilikusį Kaulų saloje, bet svajojantį grįžti namo ir paskanauti sūrio. Jei tam vargšui sala yra tapusi izoliacijos vieta, kitam sala gali tapti saugia užuovėja.

Pradinių klasių mokiniams  vyko integruotos pamokos, kurias kartu su mokytoja vedė ir ,,piratė“ Agnė. Įdomių užduočių mokiniams netrūko. Vaikai piešė savo svajonių salą, gamino piratiškus atributus, sprendė galvosūkius, rašė hieroglifus.  ,,Piratė“ aplankė ir pačius mažiausius ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtinius, su kuriais smagiai pasimankštino ir pasivaišino ,,vėžių užkandėle“.

Mokyklos bibliotekoje veikia mokinių  kūrybinių darbų paroda ,,Mūsų salos“.

Bibliotekininkė Agnė