Dalyvavome Baltų vienybės dienoje

Rugsėjo 22 dieną Balbieriškio pagrindinės mokyklos 7-10 klasių mokiniai vyko į Nemuno kilpų regioninio parko Prienų lankytojų centrą. Ten jie dalyvavo Baltų vienybės dienos šventėje. Baltų vienybės sąšaukos esmė – aplankyti, įprasminti baltams atmintinas vietas, uždegti ugnis su baltų istorija susijusiose vietose ir sujungti baltų genčių palikuonis bei žemes.

Mokyklos Jaunieji miško bičiuliai šventei ruošėsi iš anksto. Būrelio narės Rytė Juodžiukynaitė ir Toma Petraškaitė apipavidalino šienu baltų simbolį „Saulė“. Šventės metu mokiniai klausėsi dainų, įdomių pasakojimų apie baltus, jų būdą, savitumą bei vieningumą. Baltų vienybės diena kartu yra ir rudens lygiadienis, todėl buvo prisiminti tam laikotarpiui būdingi papročiai. Renginio pabaigoje visi stebėjome dangų, tolį bei degančius baltų simbolius.

Mokytoja Lina Guobienė