2016–2017 m.m.

Pilietinė iniciatyva „Palikti namai“

Tarptautinė komisija kartu su kitomis institucijomis, kaip ir kasmet, inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose švietimo institucijose. Šiemet minėsime jau 76-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Kadangi šią dieną mokykloje jau neaidės mokinių balsai, todėl prisidėti prie šios iniciatyvos mūsų mokyklos mokiniai nusprendė paskutinėmis mokslo metų dienomis. Technologijų ir etikos pamokų metu gamino namelius, juos spalvino, klausėsi mokytojų pasakojimų apie tremtį, prisiminė mokykloje apsilankiusių Misija Sibiras dalyvių įspūdžius.  Šeštos klasės mokiniai, puoselėdami istorinę atmintį, sukūrė lietuviško kaimo maketą, taip pagerbdami  buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones.

Mokytoja Reda Valančienė