2016–2017 m.m.

Amatų diena Rumšiškėse

Gegužės 26 d. 6, 9 klasių mokiniai, technologijų mokytoja Edita Ramanauskienė ir 6 klasės auklėtoja Danutė Petraškienė dalyvavo Amatų dienos renginiuose Rumšiškių Lietuvos liaudies muziejuje. Etnografinių regionų sodybose ir miestelyje muziejininkai ir amatininkai pristatė senuosius amatus bei supažindino su senoviniais kaimo darbais.

Dieną paįvairino pramogos. Mokiniai išbandė rankų stiprumą, laikydami senovinį kūjį, rungtyniavo su specialiomis ,,slidėmis‘‘ ant žolės, vaikščiojo ant kojūkų. Žemaičių sodyboje skanavome keptų pyragaičių su burokėlių sultimis, naminės duonelės.

Vaikščiodami miško ir pievų takais Kauno marių pakrantėje, lankydami šimtametes kaimo sodybas, kiekvienas atradome kažką tokio, kas priminė mūsų senelių ar prosenelių namus. Grįždami turėjome apie ką pasišnekučiuoti, palyginti bei įvertinti praeitį ir dabartį.

6 klasės auklėtoja Danutė Petraškienė