2016–2017 m.m.

Mūsų draugai – knygų veikėjai

Jo knygos gimsta iš širdies,

Tad prie Račicko pavardės

Visi priprato jau seniai,

Na, o labiausiai – mokiniai.

A. Karosaitė

Vytautas Račickas – vienas skaitomiausių vaikų rašytojų Lietuvoje. Antros klasės mokiniai gilinosi į šio rašytojo kūrybą. Skaitymo popietės ,,Mano vaikystės ledai“ vyko Balbieriškio miestelio bibliotekoje. Kartu su pamėgtų knygų veikėjais Lukošiuku, Edvarduku, Mike, Juozapėliu, Zuika Padūkėliu ir kitais jie sprendė tiesos ir gėrio problemas, iškilusius konfliktus, domėjosi nutikimų kupinomis istorijomis, šypsojosi skaitydami komiškas situacijas. Juk V. Račicko knygų spalvingi personažai yra labai artimi vaikams: jie šiek tiek išdykę, kartais prikrečiantys kvailysčių, įnešantys nemažą sumaištį į suaugusiųjų pasaulį, bet yra geros širdies. Kaip pripažįsta pats autorius, jam labiausiai patinka rašyti būtent apie tokius gerokai pašėlusius vaikus, kuriuos jis vadina teigiamais išdykėliais.

Kaip teigia antrokai, skaitymo popietės jiems labai patiko. Buvo įdomu skaityti linksmas, pamokančias, o kartais ir liūdnas istorijas, pasimokyti rasti išeitį iš susidariusios keblios situacijos, kurti perskaitytų istorijų tęsinį, piešti iliustracijas, vaidinti, garsiai skaityti bei mokytis klausytis skaitomų kūrinių.

Antros klasės mokytoja Irena Petraškienė