2016–2017 m.m.

NETRADICINĖ ŽMOGAUS IR GAMTOS PAMOKA

Gegužės 16 dieną gamtos mokytojas Žydrūnas Tautvydas mūsų klasės mokiniams pasiūlė aplankyti Balbieriškio stambiagabaričių atliekų aikštelę. Turėdami tikslą pagilinti žinias apie  atliekų rūšiavimą, noriai sutikome su atliekų rūšiavimu susipažinti plačiau. Pirmiausia pamokos pradžioje  užsirašėme į sąsiuvinus, kokius žinome rūšiavimo konteinerius. Tada, turėdami  pagalbinius užrašus, keliavome į aikštelę, nutolusią nuo mokyklos tik 100 metrų.

Stambiagabaričių atliekų aikštelėje atidžiai apžiūrėjome visus rūšiavimo konteinerius. Pasižymėję sąsiuviniuose, nustebome, kad jų buvo gerokai daugiau nei manėme: 15 skirtingų rūšių. Ant vieno iš jų buvo įdomus užrašas PET. Jį iššifravome tik sugrįžę į klasę, kai perskaitėme vadovėlio medžiagą ir išklausėme mokytojo paaiškinimą. PET - tai daugkartinio naudojimo maistui skirtos pakuotės, gaminamos iš nekenkiančio sveikatai polietileno. Nuo tokių pakuočių (butelių) būtina nusukti dangtelius, nes jie neperdirbami. Gaila, pastebėjome ir neatsakingumo atvejų – kai kuriuose konteineriuose pasitaikė ne tos rūšies atliekų.

Pamoka buvo įdomi bei prasminga visiems 6 klasės mokiniams.

6 klasės mokinė Enrika Danylaitė