2016–2017 m.m.

Dalyvavome gamtosauginėje pamokoje „Vabzdžiai“

Balandžio 7 dieną 5 klasės mokiniai dalyvavo gamtosauginėje pamokoje „Vabzdžiai“.    Ją vedė Vilniaus universiteto studentės - studentų gamtininkų mokslinės draugijos narės - Adelė Markevičiūtė ir Ieva Petrauskaitė. Mokiniai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie vabzdžių pasaulio ypatumus. Sužinojo, kad vabzdžiai yra viena iš gausiausių taksonominių grupių Žemėje. Jie sudaro net 90 procentų pasaulio gyvūnų rūšių. Mokiniai prisiminė, kad nemaža dalis vabzdžių yra naudingi. Pavyzdžiui, bitės, kamanės  apdulkina augalus, žygiai, boružės, vyčiai minta kitais vabzdžiais ir padeda reguliuoti žalingų rūšių gausumą. Vabzdžiais maitinasi daugelis paukščių ir žinduolių.

Penktokai sužinojo apie du gerųjų vabzdžių gausinimo būdus: tai naudingų augalų sėjimas ir vabzdžių namelių gamyba. Labai įdomu buvo klausytis apie vabzdžių namelių gamybą. Namelių įrengimo tikslas – saugoti biologinę įvairovę, greitai nykstančią dėl žmogaus veiklos. Jiems pagaminti naudojamos įvairios gamtinės medžiagos: šiaudai, nendrės, kankorėžiai, lapai, žievės, samanos, skardinės, moliniai vazonai. Mokiniai nusprendė sodo vabzdžiams pagaminti po namelį. Po pamokos namelius pakabino nuo vėjų apsaugotoje vietoje - mokyklos sode. Vabzdžių nameliai ne tik vilios vabzdžius  į sodą, bet ir padės geriau susipažinti su jų įvairove.

Biologijos mokytoja Lina Guobienė