2016–2017 m.m.

Rašėme Nacionalinį diktantą

Nacionalinio diktanto organizatorius VŠĮ Pilietinės minties institutas bei šio projekto partnerė Švietimo ir mokslo ministerija pakvietė Lietuvos mokyklų bendruomenes aktyviai dalyvauti jau dešimtą kartą rengiamame Nacionalinio diktanto konkurse. Į šį kvietimą atsiliepė ir mūsų mokyklos bendruomenės nariai. Šiandien Nacionalinį diktantą – Alvydo Šlepiko tekstą „Bedugnė“ -  rašė 11 mokinių (Silvija Paužaitė, Džiugas Žvirblys, Aurimas Kuzmickas, Rytė Juodžiukynaitė, Enrika Danylaitė, Martyna Marčiukaitytė, Toma Petraškaitė, Augustina Siaurukaitė, Rasa Radžiūnaitė, Greta Vainauskaitė, Laura Charbakaitė),  mokytojai Laimutė Andriukevičienė, Irena Petraškienė, Saulius Kondrotas, Aldona Krilavičienė, raštvedė Lina Kukankienė ir budėtoja Irena Veličkienė.  Mokyklos vadovai diktantą rašė rajone.

Nacionalinis diktantas nėra egzaminas. Tai puiki galimybė ne tik pasitikrinti savo žinias, bet, svarbiausia, paskatinimas didžiuotis gimtąja kalba, kilusia iš senos indoeuropiečių prokalbės, turinčia turtingą žodyną. Tai paskatinimas savo kalbą puoselėti, kalbėti ir rašyti taisyklingai.

Mokytoja Janina Grigutienė