2016–2017 m.m.

Tas skambus žodis…

Vasario 7 d. į Prienų Justino Marcinkevičiaus viešąją biblioteką rinkosi Prienų r. mokyklų 5-12 klasių mokiniai. Penkiolika skaitovų nusprendė išbandyti savo jėgas rajoniniame Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso etape. Konkurse šiais metais nusprendė dalyvauti ir Balbieriškio pagrindinės mokyklos 5 klasės mokinė Austė Kukankaitė. Burtai lėmė, kad Austė pirmoji turėjo žengti į sceną. Jaudulio tikrai buvo, nes mokinė pirmą kartą dalyvavo tokio pobūdžio konkurse. Penktokė deklamavo nuotaikingą Vytauto V. Landsbergio kūrinį „Pasaka apie tinginį“. Austė neužėmė prizinės vietos, tačiau tikrai nenuliūdo, vadinasi, dar yra kur tobulėti.

Konkurso komisijos narė, Prienų švietimo centro direktorė Danutė Stankevičienė sakė, kad šis konkursas iš tiesų parodo, jog vis dar yra mokinių, kurių rankose karaliauja ne kompiuteris, o knyga, į kiekvieną iš mūsų prabylanti skambiu žodžiu.

Rita Šalčiūtė, lietuvių kalbos mokytoja