2016–2017 m.m.

Susitikimas su ,,Astrida ‘‘

Ketvirtokai  Kauno valstybiniame dramos teatre žiūrėjo dviejų dalių spektaklį mažiems ir dideliems pagal Astridos  Lindgren biografijos ir kūrybos motyvus  ,,Astrida‘‘.  Mokiniai sužinojo, kad ‚, iš Astridos išleistų knygų būtų galima vienas ant kito pastatyti 175 Eifelio bokštus ir keturis kartus apjuosti žemės rutulį.  Būdama vyresnė nei 80 metų Astrida parašė knygą ,,Ronja Plėšiko duktė“. Kai kuriose šalyse knygos ,,Pepė Ilgakojinė“ ir ,,Mažylis, kuris gyvena ant stogo“ buvo uždraustos dėl pernelyg išradingų šunybių“. (Programėlė ,,Astrida“ pusl.3.).  Mokiniai, perskaitę ,,Laisvos šalies vaikų programėlę“,  nustebo,  kad  1978m. atrastas asteroidas, pavadintas Astridos Lingrend  garbei . Iš aktorės Doloresos Kazragytės lūpų įtikinamai nuskambėjo Astridos patarimai vaikams ,,Verkite vaikai, verkite iš visų jėgų. Ir dar daugiau juokitės“. Susitikę su režisiere Inesa Paliulyte ketvirtokai sužinojo,  kaip buvo kuriamas spektaklis. Iš teatro mokyklėlės ,,Mano teatras“ auklėtinių išmoko žaidimą ,,Nenuženki ant grindų“.  Visi džiaugiasi turiningai parleistu laiku ir dėkoja savo tėvams ir mokyklos direktoriui už galimybę tęsti projektą ,,Teatro duris pravėrus‘‘.

Mokytoja Ramutė Švedienė