2015–2016 m.m.

Duonos kelias

Lietingą pavasario dieną priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai vyko į Prienų krašto muziejų. O jau ten...visi dirbo. Gerai, kad muziejininkės buvo užminkę duonelę, tai vaikučiams beliko paglostyti kepalėlį, įspausti savo inicialus ir laukti kol iškeps. O krosnies didumas! O karštumas! Belaukdami, klausėmės pasakojimo, kaip anksčiau dirbdavo darbus. Patys mokėsi sėti, pjauti, grūdus malti. Išgirdo mįslių, bet labai sunkiai sekėsi jas įminti. Kai iškepė duonelė, susikabinę lingavome, klausydami gražios liaudiškos muzikos. Kiekvienas į maišelį dėjo savo PIRMĄJĮ iškeptą duonos kepalėlį. Kvapas viliojo...

Grįžome su lauktuvėmis. Kiekvienas saugodamas savo kepalėlį išsinešė tėveliams ir seneliams pavaišinti. Nelengva, oi nelengva duonelę kepti!{akgallery}

Dėkojame muziejaus darbuotojoms už pagalbą kepant duoną, už suteiktas žinias ir už kantrybę.

Danguolė Stanaitienė

Priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė