2015–2016 m.m.

Edukacinė pamoka Lietuvos sveikatos mokslų universiteto anatomijos muziejuje

Mūsų mokyklos 8 klasės mokiniai balandžio 13 dieną lankėsi Lietuvos sveikatos mokslų  universiteto anatomijos muziejuje. Anatomijos instituto muziejaus vedėja Vega Kriaučiūnienė supažindino su muziejaus istorija. Šį muziejų 1922 metais įkūrė profesorius Jurgis Žilinskas. Jis rūpinosi ir muziejaus eksponatų ruošimu. Vedėja įdomiai papasakojo apie eksponatų ruošimo būdus, jų atsiradimo istorijas.

Mokiniai buvo sukrėsti pamatę, kaip atrodo žmogaus, kuris rūkė, plaučiai. Susidomėjimą sukėlė Siamo dvynių ekspozicija, įvairūs vidaus organų eksponatai, kaulai, griaučiai ir jų pjūviai.

Su pagarba žiūrėjome kaip būsimi medikai lotyniškai mokos žmogaus kūno sandarą, jie ruošėsi anatomijos atsiskaitymui. Kiek daug reikia žinoti, kad taptum geru mediku....{akgallery}

Namo grįžome daug įdomaus sužinoję apie organizmų formas ir jų sandarą. Už daug žinių suteikusią edukacinę pamoką dėkojame mokyklos direktoriui Stasiui Valančiui.

Biologijos mokytoja Ona Žvaliauskienė