2015–2016 m.m.

Diagnostinių ir standartizuotų testų organizavimas ir vykdymas 2, 4, 6, 8 klasėse

Vadovaudamasi  2016 m. diagnostinių ir standartizuotų testų organizavimo ir vykdymo Prienų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose tvarkos aprašu, patvirtintu Prienų r. savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo 2016 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. (7.8)-ŠS-STĮ-63, Prienų r. Balbieriškio pagrindinė mokykla vykdys diagnostinius ir  standartizuotus testus 2, 4, 6, 8 klasių mokiniams balandžio 19  – gegužės 6 dienomis.

Diagnostinių/standartizuotų testų tikslas – sudaryti sąlygas mokykloms ir mokytojams savarankiškai ir objektyviai įsivertinti savo mokinių mokymosi pasiekimus, suteikti objektyvią informaciją tėvams apie vaikų pasiekimus, įsivertinti ir surinkti reikiamą informaciją ugdymo kokybei ir vadybai gerinti. Visi mokiniai gaus mokinio profilį, kuriame bus kiekvienos tiriamosios srities pasiekimai.

4, 6, 8 klasių mokiniai pildys ir klausimynus. Mokinių klausimynai skirti tiksliau ir visapusiškiau įvertinti ugdymo kokybę mokykloje. Remiantis mokinių klausimynų duomenimis bus apskaičiuoti tokie rodikliai kaip mokyklos sukuriama pridėtinė vertė, mokinių savijauta mokykloje, mokyklos kultūra, mokinių mokėjimas mokytis. Mokinių klausimynai bus sudaryti remiantis klausimynais, kurie naudojami nacionaliniuose mokinių pasiekimų tyrimuose. Nacionalinių tyrimų klausimynai ir kita tyrimų medžiaga skelbiama Nacionalinio egzaminų centro interneto svetainėje skyrelyje „Nacionaliniai tyrimai“ adresu http://www.nec.lt/177/ ir skyrelyje „Standartizuoti testai“ adresu  http://www.nec.lt/342/.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Damijonaitytė

Priedai:

Standartizuotų testų organizavimo, vykdymo ir vertinimo Prienų rajono savivaldybėse aprašas 2016 m.

2 klasės diagnostinių testų vykdymo grafikas

4 klasės standartizuotų testų vykdymo grafikas