2015–2016 m.m.

NACIONALINIS DIKTANTAS - DAUGIAU NEGU RAŠYBA

2006 m. prasidėjęs Nacionalinio diktanto konkursas sėkmingai tebesitęsia iki šiol.  Kadangi rengiami du konkurso turai,  kasmet rašomi du diktantai. Šiemet vasario 27 - ąją įvyko Nacionalinio diktanto I turas.

Balbieriškio pagrindinėje mokykloje Nacionalinį diktantą - prozininkės Danutės Kalinauskaitės tekstą "Sugrįžimas" -  rašė 6 mokiniai: mūsų mokyklos penktokės Enrika Danylaitė , Martyna Marčiukaitytė, devintokės Klaudija Rutkauskaitė, Laura Charbakaitė, dešimtokė Monika Rutkauskaitė, buvusi mūsų mokyklos mokinė, dabar besimokanti Alytaus A. Ramanausko - Vanago gimnazijoje, dešimtokė Ignė Kukankaitė. Mokiniai buvo maloniai nustebinti, kad kartu su jais Nacionalinį diktantą rašė mokyklos direktorius Stasys Valančius. Gaila, nesulaukėme daugiau rašančiųjų.

Diktanto tikslas labai prasmingas - ne tik pasitikrinti lietuvių kalbos žinias, bet ir prisidėti prie gimtosios kalbos išsaugojimo.

Mokytoja Janina Grigutienė