2015–2016 m.m.

5 klasės mokiniai aplankė Prienų krašto muziejų

Daugelį metų žvakė buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis, priemonė įvairioms progoms. Tai amžinosios šviesos ir vilties simbolis.  Žvakės paskirtis buvo išvalyti ir apsaugoti namus nuo piktos dvasios. Remiantis archeologų kasinėjimais, nustatyta, kad žvakės būdavo deginamos išleidus akmeniniuose skaptuotuose induose kažkokio gyvūno taukus. Žvakes mes naudojame iki šiol, senasis jų gamybos būdas – liejimas, labai raminantis, reikalaujantis įgudimo ir itin didelės kantrybės darbas.

Vasario 5 dieną kartu su technologijų mokytoja E. Ramanauskiene penktos klasės mokiniai apsilankė Prienų krašto muziejuje. Čia jie sužinojo, kaip senovėje buvo liejamos žvakės, kaip paruošiamas vaškas, iš kokių siūlų daroma dagtis, patys liejo žvakes. Aplankė muziejaus sales, susipažino su mūsų krašto tautinio drabužio istorija. Integruota pamoka netradicinėje aplinkoje mokiniams paliko didelį įspūdį.

Mokytoja Edita Ramanauskienė