2015–2016 m.m.

APTARĖME GAMTOSAUGINĖS VEIKLOS METUS

Sausio 19 dieną mokyklos gamtosauginis komitetas–mokinių, mokytojų, administracijos, personalo nariai -  aptarė savo veiklos metus.  Posėdyje taip pat dalyvavo mokyklos direktorius Stasys Valančius, seniūnė Sigita Ražanskienė, bendruomenės atstovai - mokinių tėvai Elvyra Juodžiūnienė, Danutė Šarauskienė, Rita Andriukevičienė.

Išsamią 2015 metų gamtosauginės veiklos ataskaitą pateikė gamtosauginio komiteto pirmininkė Ona Žvaliauskienė. Ji pasidžiaugė, kad įgyvendintos beveik visos suplanuotos veiklos (keletui jų įvykdyti sutrukdė objektyvios priežastys). Smagu, kad aktyviai dalyvavome neplanuotuose renginiuose. Tai respublikiniai renginiai "Šikšnosparniai Punios šile", "Kūrybinės dirbtuvės", Jaunųjų miško bičiulių 40–ies metų jubiliejaus šventė Anykščiuose, gamtosauginių mokyklų baigiamasis renginys, vykęs Panevėžyje.  Respublikinio konkurso–proto mūšio "Kraštas, kuriame gyvenu" II–ajame etape mūsų mokyklos komanda vienintelė rajone atstovavo Nemuno kilpų regioniniam parkui . Rajoninėje rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dienos šventėje grupė mokinių susipažino su protėvių tradicijomis. Mokykloje rengėme konkursus–parodas "Mes iš sodo ir iš daržo", "Netradicinė kalėdinė eglutė". Bendruomenės veiklos dienos "Žalioji banga" metu  Balbieriškio atodangoje pastatėme  gėlėmis apsodintą laivą, simbolizuojantį miestelio herbą.

Plačiau apie pradinių klasių gamtosauginę veiklą kalbėjo gamtosauginio komiteto pirmininkės pavaduotoja Irena Petraškienė. Komentuodama  skaidres, ji pasakojo apie inkilų kėlimo šventę, paukštelių globą, edukacinius užsiėmimus Balbieriškio parke, parodas, stebėjimus, ekskursijas, sveikatinimo pertraukėles, "Eismo gyvatėlę", projektą "Rudenėlio kraitė". Ypač įsiminė klasės bendruomenės suvaidintas spektaklis "Miško mokykla". Respublikinio video filmukų konkurso laureate tapo Martyna Marčiukaitytė. Labai džiaugėmės jos darbu "Kviečiu pavasarį".{akgallery}

Gamtosauginės veiklos koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Damijonaitytė pristatė tarptautinės Wrigley bendrovės kampanijos "Mažiau šiukšlių" veiklos planą 2015-2016 m. m. Šios veiklos plano tikslai numatyti tokie: skatinti mokinius ir vietos bendruomenę ugdytis aplinkosauginį sąmoningumą, švarinti aplinką, rūšiuoti atliekas, taupyti popierių, rinkti makulatūrą; užmegzti ryšius su bendraminčiais iš kitų švietimo įstaigų.

Aptarę šių metų darbus, posėdžio dalyviai, pasiskirstę į  grupes, pateikė pasiūlymus gamtosauginės veiklos planui 2016 metams. Iš Gamtosauginių  mokyklų programos jie pasirinko tris veiklos kryptis: mokyklos aplinka; atliekos; sveika gyvensena. Organizuojant bendruomenės veiklos dieną, rengiant mokyklos lauko klasę,  aktyvią pagalbą pažadėjo seniūnė Sigita Ražanskienė. Bendromis jėgomis tikimės įvykdyti numatytas veiklas ir gauti antrą Žaliąją vėliavą.

Mokyklos gamtosauginio komiteto narė

mokytoja Janina Grigutienė