2015–2016 m.m.

PEPĖ ILGAKOJINĖ ŠVENČIA GIMTADIENĮ

Šiemet švedų rašytojos Astridos Lindgren (daugiau apie autorę galite sužinoti čia) sukurtai knygos herojei Pepei Ilgakojinei sukanka 70 metų. Vienas pačių žinomiausių rašytojos sukurtų personažų – raudonplaukė mergaitė styrančiomis kasomis ir skirtingomis kojinėmis – Pepė Ilgakojinė. Istoriją, apie keistą mergaitę, kurią rašytoja kadaise sukūrė savo dukrai Karin Nyman. Taip prie mažosios Karin lovos gimė Pepilota Viktualija Rulgaldina Krusminta Efraimo duktė Ilgakojinė, kapitono Efraimo Ilgakojinės, buvusio jūrų siaubo, o dabar negrų karaliaus duktė – visame pasaulyje žinoma trumpučiu Pepės vardu. Tai pati stipriausia, nuoširdžiausia ir turtingiausia pasaulyje mergaitė, viena pati su beždžionėle vardu ponas Nilsonas, ir arkliu gyvenanti Švedijos kaimelyje. Ji turi du ištikimiausius draugus – Tomį ir Aniką.

Ši ryškiaplaukė, smalsi, į įvairiausias linksmas ir nelabai linksmas gyvenimiškas situacijas patenkanti mergaitė lapkričio 11-12 dienomis lankysis ir mūsų mokykloje. Susitiks su priešmokyklinės ir ikimokyklinės grupės vaikučiais bei 1-4 klasių mokiniais.

Mokyklos bibliotekoje galite rasti ir daugiau Astridos Lindgren kūrinių. (kūrinių sąrašas)

Bibliotekininkė Agnė Mitrulevičienė