2015–2016 m.m.

Įsimintinos netradicinės pamokos Naisiuose

Mūsų mokykla aktyviai dalyvauja gamtasauginėje veikloje, o nuo šių mokslo metų į ugdomąsias veiklas nusprendė integruoti ir etnokultūrą. Todėl,  kai gavome pasiūlymą apsilankyti Naisiuose,  labai apsidžiaugėme. Daugumai Lietuvos žmonių Naisiai žinomi iš jau 6 sezoną skaičiuojančio serialo ,,Naisių vasara”, tačiau Naisiai garsėja ne tik serialu pelniusiu prestižinį ,,Sidabrinės gervės” apdovanojimą TV serialų kategorijoje. Čia įsikūręs ir vienintelis Lietuvoje Baltų dievų muziejus, kurį puošia 60 ąžuolinių baltų dievų skulptūrų. Kiekviena skulptūra meistrų išdrožta su meile, tiesiog kviečia prisiliesti, nes turi stebuklingų galių suteikiančių energijos. Greta įsikūręs unikalus baltų žolynų etnografinis muziejus po atviru dangumi. Malonu pamatyti ir inkilų muziejų,  išsibarsčiusį po gražiai prižiūrimo parko teritoriją. Įdomu buvo sužinoti, kad inkilai gaminami ne tik paukščiams, bet ir boružėlėms. Šiaulių krašto literatūros muziejus (filme – klebonija) jau skaičiuoja 37 metus. Šiame muziejuje yra poeto Zigmo Gėlės memorialinis kambarys.Čia kiekvienais metais teikiama poeto vardo premija už geriausią pirmąją poezijos knygą. Neišdildomą įspūdį mokiniams paliko apsilankymas žirgyne. Jame prižiūrimi, treniruojami ir veisiami žemaitukų veislės žirgai. Matėme ir didžiausią Lietuvoje gandralizdį, nors šiuo metu jis tuščias, tačiau kaip gyveno jame gandrai, galime stebėti įrašą internetu. Kultūros centre malonu buvo susitikti ir su Naisių vasaros“ projektų mecenatu ir sumanytoju Ramūnu Karbauskiu. Naisiuose veikia ir vienas moderniausių Europoje dažasvydžio centrų, kurio įranga buvo atgabenta iš JAV.

Už 7 kilometrų nuo Naisių - garsusis Kryžių kalnas. Čia mūsų laukė dar viena maloni staigmena, netikėtas susitikimas su seimo nariu Petru Gražuliu, kuris vyko į Rygą stebėti krepšinio varžybų. Seimo narys dešimtokams padovanojo garsiuosius marškinėlius su užrašu ,,Už Lietuvą vyrai“. Nuostabus rudeniškas oras leido pasimėgauti pasivaikščiojimu po ramybės oazę Kryžių kalną, pabendrauti pučia sutiktais įvairių tautų, skirtingų kultūrų žmonėmis. Integruotos pamokos praleistos Naisiuose tikrai suteikė gamtosauginių, kultūrinių, istorijos ir etnografijos žinių, leido pasigrožėti gražia gamta, pasidžiaugti šiltu tarpusavio bendravimu. Džiugu, kad visos ekskursijos po Naisius vedamos savanorių jaunų  gidų ir yra nemokamos.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

Mokytoja Reda Valančienė