2015–2016 m.m.

Pilietinė iniciatyva „Vilties angelas“

Tarptautinė komisija kartu su kitomis institucijomis, kaip ir kasmet, inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose švietimo institucijose. Šiemet minime jau 75-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Šių metų organizuojamų renginių tema „Vilties angelas“. Ši idėja kilo iš tremtinių, buvusių politinių kalinių prisiminimų, kuriuose išdėstytos mintys, jog nepalūžti ir išgyventi padėjo tik didžiulis tikėjimas, tikėjimas ir įsitikinimas, jog sunkią valandą, kai jau nėra jokios vilties, kažkas saugo – tarsi globoja angelas. Mūsų mokykloje paminėjimui ne atsitiktinai pasirinkta birželio 1-oji-Tarptautinė vaikų gynimo diena, pirmoji vasaros diena. Juk kartu su tėvais į atšiaurųjį Sibirą ar Kazachstano platybes buvo tremiami ir vaikai, ir dar visiškai nieko nesuprantantys kūdikiai. Mokytojas V.R.Sidaravičius vedė įtaigią video pamoką,kurios metu pateikė daug archyvinės medžiagos, skambėjo dainos iš tremties atliekamos mūsų kartos atlikėjų. 6-10 klasių mokinės Augustina, Laura, Gerda, Silvija ir Rasa į susirinkusiųjų širdis įliejo po lašą nerimo ir ilgesio, skaitydamos tremtyje gimusius posmus. Džiaugiamės, kad kartu su mumis prisiminti mūsų šalies istoriją, pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones atvyko ir Balbieriškio seniūnė Sigita bei seniūnės pavaduotoja Vilma.

Mokiniai padedami socialinės pedagogės Astos pagamino simbolinius Vilties angelus, kuriuos po renginio užrišome ant mokyklos laiptų turėklų. Greitai mokykloje nutils vaikų juokas, prasidės  nerūpestingos atostogos. Lai vėjyje plazdantys angeliukai primins tuos, kurie neturėjo laimingos vaikystės ir tuos, kuriems meilė gimtinei ir tikėjimas suteikė stiprybės išgyventi.

Mokytoja Reda Valančienė