2014–2015 m.m.

Europos diena

Gegužės 9-oji – Europos diena. Ketvirtokai šią dieną paminėjo Balbieriškio miestelio bibliotekoje. Bibliotekininkės Edita ir Angelė papasakojo, kodėl minima ši diena. 1950 m. gegužės 9 dieną tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas pasakė garsiąją kalbą ir pasiūlė Europos integraciją. Tai turėjo užtikrinti taiką ir kurti gerovę Europoje. Jo pasiūlymas padėjo pamatus šiandieninei Europos Sąjungai.

Mokiniai surengė neakivaizdinę kelionę po ES šalis. Jie papasakojo apie Prancūziją, Vokietiją, Italiją, Jungtinė Karalystę, ES šalių bendradarbiavimą, diskutavo, ar Lietuva sulaukia paramos iš ES. Vaikai pasidžiaugė, kad Lietuva yra ES narė, galinti didžiuotis nuostabia gamta, senaisiais amatais, mokslo laimėjimais. Ketvirtokai žemėlapyje pažymėjo ES valstybių sienas, pasigamino ES vėliavėles, paaiškino, ką reiškia pavaizduoti simboliai.

Mokiniai suprato, kad kiekviena ES valstybė yra savita, tačiau tai netrukdo šalims taikiai bendrauti ir bendradarbiauti.

Mokytoja Irena Petraškienė