2014–2015 m.m.

Paminėjome Knygnešio dieną

Paimdami į rankas knygą, vartydami jos puslapius, skaitydami, tikriausiai retai susimąstome, jog kažkada knyga buvo didelė viltis  visų jos laukiančiųjų. Skaitytojus  ji pasiekdavo ne taip paprastai – jos kelias būdavo ilgas ir sudėtingas. 1864-1904 metai – lietuviškos spaudos draudimo metai. Net keturiasdešimt metų lietuviai privalėjo skaityti rusų kalba. Tačiau dėka knygnešių, jų atsidavimo ir pasiaukojimo, lietuvį gimtasis žodis vis dėl to pasiekė. Kasmet kovo 16 dieną, garsiausio knygnešio Jurgio Bielinio gimimo dieną,  prisimenama apie unikalų XIX a. Lietuvos istorijos fenomeną – knygnešystę, nukreiptą prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką.

Mūsų  mokyklos 5-10 klasių mokiniai Knygnešio dieną paminėjo popietėje „Jie dovanojo žodį Lietuvai“.  Renginio metu mokiniai pristatė  įvairias knygas, skaitė jų ištraukas, dainavo romansus, klausėsi dainuojamosios poezijos įrašų, citavo įžymių žmonių mintis.  Dalyvavo viktorinoje, kurioje pasitikrino istorijos žinias. Renginys baigėsi  informacinio filmuko apie lietuviškos spaudos draudimo ir atgimimo laikotarpį peržiūra bei viktorinos nugalėtojų apdovanojimu. {akgallery}

Bibliotekininkė D. Damijonaitytė