2014–2015 m.m.

Dar kartą ėjome susitikti su K. Donelaičiu

Mokyklos 5 klasės mokiniai ir dvi aštuntokės sausio 20 d. vyko į netradicinę lietuvių kalbos pamoką Prienų krašto muziejuje.

Mokiniai keliavo po istorinę XVIII a. Prūsiją, žiūrėjo trumpą filmą apie K. Donelaičio gyvenimą, veiklas ir kūrybą. Muziejaus darbuotoja papasakojo daug įdomių faktų apie rašytojo šeimą, pomėgius bei darbą parapijoje. Taigi, susitikę su K. Donelaičiu ir prisilietę prie jo gyvenamojo laikmečio, mokiniai kibo į darbą – sprendė kryžiažodį. Kai visi kryžiažodžio atsakymai parodos, skirtos K. Donelaičio Metams“ paminėti, ekspozicijose buvo surasti, sėdome rašyti žąsies plunksna. Mokiniams toks rašymo būdas labai patiko, tačiau taip rašyti šiandien jie jau nenorėtų. Mokinių dar laukė trys dėliones, kurias žūtbūt visas norėjome sudėti. Sunkiausiai sekėsi įveikti Tolminkiemio bažnyčios dėlionę. Žinodami, jog K. Donelaičio Metus“ sudaro keturios dalys, mokiniai stende dėstė būrų atliekamus darbus į atitinkamą metų skiltį.

Pamoka tikrai neprailgo, visi grįžome kupini įspūdžių ir daug naujo sužinoję apie K. Donelaitį.

Rita Šalčiūtė ir Reda Valančienė, mokyklos mokytojos