2014–2015 m.m.

Uždegsime Kalėdų žvakę, ir taps šviesiau, šilčiau, jaukiau

Šiais mokslo metais ketvirtos klasės mokiniai vykdo projektą „Bitute, bitute, duok medučio“. Jie įvairiuose šaltiniuose ieško informacijos apie bites, medų, rašo pasakojimus, piešia piešinius.

Artėja Kalėdos. Pamokyti vaikus pasigaminti žvakes iš bičių vaško pasisiūlė Martynos mamytė. Ji papasakojo, kad vašką gamina bičių darbininkių vaško liaukos. Kuo daugiau bitės prineša į avilį medaus, tuo daugiau jos pagamina vaško. Tik šviežias bičių liaukų išskirtas vaškas yra visiškai baltas. Vaškas, panaudotas korių gamybai, įgauna gelsvą spalvą, nes jame įmaišyta pikio ir žiedadulkių.{akgallery}

Vaikams buvo labai įdomu iš vaško plokštelių gaminti žvakes. Kai žvakės buvo baigtos, jų liepsnelės apšvietė klasę, pasklido malonus medaus kvapas. Kūčių vakarą šios žvakės skleis šviesą ir šilumą mokinių namuose.

Mokiniai pagilino žinias apie bites, patyrė tikrą kūrybinį džiaugsmą, pajuto artėjančių Kalėdų dvasią.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

Mokytoja Irena Petraškienė